MojAndroid

Spoločnosť Google nám nový Material Design predstavila už pred pár mesiacmi. Od tej doby sa už stihol rozšíriť a dostal sa do niekoľkých aplikácií od Googlu. Z nového Material Designu sa môžu tešiť používatelia Google úloh, Google máp, Google Asistenta a Gmailu. Teraz sa portfólio aplikácií s Material Design 2.0 rozrastá o aplikáciu Google Fotky.

Aktualizácia sa šíri postupne

Najnovšia verzia aplikácie Google Fotky s označením 4.0 okrem tejto dizajnovej zmeny žiadne novinky neprináša. To ale nie je nič nezvyčajné a pravdupovediac presne toto sme čakali. Jedna zaujímavá novinka tu predsalen je. Aplikácia podporuje nové gesto, pomocou ktorého potiahnutím prsta nahor, zobrazíte informácie o aktuálnej fotografii. Používatelia však hlásia, že to nefunguje vždy správne. Funkciu sme zatiaľ nemohli otestovať, pretože aktualizáciu aplikácie nám zatiaľ Obchod Play neponúkol. Tá sa vraj šíri postupne.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Material Design 2.0 ponúka aktuálny a moderný dizajn a je len dobre, že Google naň pomaly aktualizuje svoje aplikácie. Mnohým používateľom a aj nám sa páči, že sa snaží o jednotnosť systému a zjednocuje aj dizajn svojich aplikácií.

Náš tip
Prehliadač Google Chrome oslavuje 10 rokov, prináša nové funkcie
7.9.2018
Zdroj: phonearena.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+