MojAndroid

Android aplikácia služby Google Fotky neumožňuje len prehliadanie vašich fotografií v telefóne, ale hlavne ich automatickú zálohu do cloudového úložiska v rámci vášho Google účtu. To má svoje výhody aj nevýhody. Fotografie sa štandardne ukladajú vo vysokom rozlíšení a v prípade, ak nieste pripojení na wi-fi sieť, rýchlo vám môžu Google Fotky spotrebovať vaše predplatené mesačné mobilné dáta u mobilného operátora. Aj z tohto dôvodu uvádza spoločnosť Google vo svojich Google Fotkách nový zálohovací režim Express Backup mode.

Oznámil ho produktový manažér Google Fotiek Raja Ayyagari. Po zapnutí režimu Express Backup mode sa budú fotografie automaticky bez limitu ukladať len skomprimované do maximálneho rozlíšenia 3 megapixelov a video len pri štandardnom rozlíšení. Doteraz si mohol používateľ vybrať len Vysoké rozlíšenie bez limitu alebo Originálne rozlíšenie s limitom 15 GB. Aktualizácia Google Fotiek zároveň prináša možnosť nastaviť denný limit množstva dát, ktoré môže aplikácia spotrebovať a to buď 5 MB, 10 MB, 30 MB alebo bez limitu. Prípadne zálohovanie úplne vypnúť.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Náš tip
Google Hangouts pravdepodobne končí. Používatelia budú presunutí do služieb Chat a Meet
4.12.2018
Zdroj: Phonearena
  • kubina

    Brilantné. Výborná vec na dovolenku…predsa len tam jednak fotíme najviac fotiek, dvojak sme najviac v ohrození mobilných dát a trojak nám tam aj najviac hrozí že o tie nezálohované dáta prídeme (zničením, či odsudzením)
    Ešte by bolo fajn… to potom dodatočne nahrať v plnej kvalite :-)

+