MojAndroid

Príchod skladacích smartfónov je nepochybne blízko. Vývojári aplikácií musia držať krok s dobou a mnohí už začali s aktualizáciami pre podporu skladacích mobilov. Google nie je žiadna výnimka a najnovšie podporu dostali Fotky Google.

Nedobrý štart nezvratnej budúcnosti

Ak vás aspoň trochu zaujíma príchod skladacích smartfónov, určite ste už zachytili správy o Samsungu Galaxy Fold. Práve tento model má byť prvým oficiálne dostupným skladacím mobilom. Nedarí sa mu však tak, ako by sa možno predpokladalo. Po krátkom testovaní predprodukčných vzoriek mnohí začali hlásiť fatálnu poruchu displeja.

Predaj Samsungu Galaxy Fold sa musel odložiť kvôli chybe displeja
Predaj Samsungu Galaxy Fold sa musel odložiť kvôli chybe displeja

Samsung bol nútený konať. Okrem oficiálneho vyjadrenia, ktoré poskytol svetu ohľadom poruchy, sme sa dočkali aj odloženého štartu predaja. Napriek tomu určite vieme, že skladacie smartfóny sa udržia na trhu minimálne pár rokov. Aspoň kým ich nevytlačí niečo lepšie.

Google nechce premeškať príležitosť

Pri príchode skladacích smartfónov musia byť v pozore aj vývojári aplikácií. Nový koncept si vyžaduje osobitný druh podpory. Počítať s tým musia nielen malí nadšenci s pár aplikáciami, ale aj giganti ako Google.

Ten tak nemešká a pred pár dňami predstavil podporu Google Fotiek pre skladacie smartfóny. Ak sa teda aj vy radíte medzi budúcich majiteľov Samsungu Galaxy Fold alebo inej “skladačky”, o Google Fotky sa báť nemusíte. A ostatné meškať nebudú.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
24.4.2019
Zdroj: PhoneArena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+