MojAndroid

Spoločnosť Google mení spôsob zdieľania videí a fotografií pomocou služieb Google Disk a Google Fotky. Od 10. júla sa tieto služby prestanú medzi sebou automaticky synchronizovať. Inak povedané, ak odstránite fotografiu z Google Disku, z Google Fotiek sa neodstráni. Svoje fotografie budete stále môcť importovať z Disku do Fotiek, no vyzerá to tak, že spätne to nepôjde.

“Keďže fotografie a videá sa už nebudú synchronizovať medzi oboma službami, položky skopírované v originálnej kvalite sa budú započítavať do kvóty úložného priestoru v oboch službách.” Informoval Google na svojom blogu.

10. júla bude stopnutá vzájomná synchronizácia

Súbory, ktoré stihnete synchronizovať do 10. júla, nebudú mať vplyv na vaše online úložisko. Aktualizácia od Googlu je odpoveďou na otázky používateľov. Väčšina z nich si nie je istá, ako presne synchronizácia medzi týmito dvomi službami funguje a ktorá zdieľa ich fotografie a videá s ktorou. Google hovorí, že tento krok zjednoduší a zlepší skúsenosť s oboma službami. Teraz bude úplne jasné, ktorá zo služieb na čo slúži. Pre tých, ktorí svoje fotografie a videá automaticky zdieľajú v oboch službách, to môže byť spočiatku náročné. Bude potrebné zvyknúť si na zmeny.

Problém môžu mať napríklad používatelia Chromebookov. Google Disk je totiž implementovaný priamo do aplikácie, v ktorej pracujú so súbormi. Teraz môžu pracovať so svojimi fotografiami, ktoré sú uložené v Google Fotkách bezproblémovo, po novom ich bude potrebné najskôr stiahnuť.

Čo si myslíte o tomto novom riešení Googlu? Patríte medzi používateľov, ktorým sa tento krok nepáči alebo vás to nijako neovplyvní? O svoje názory sa môžete podeliť v komentároch pod článkom.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
14.6.2019
Zdroj: engadget.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+