MojAndroid

Prednedávnom sme informovali o tom, že Google zruší automatickú synchronizáciu medzi službami Google Fotky a Google Disk. Prešlo pár dní a už je to tu. Od včerajšieho dňa sa už vaše fotografie uložené v jednej šlužbe nezosynchronizujú aj do služby druhej a naopak.

Údajne kvôli zjednodušeniu používania oboch služieb

Tento krok je podľa spoločnosti Google krokom k zjednodušeniu používania týchto služieb. Mnoho používateľov totiž údajne nevie, ako synchronizácia prebieha. Teraz by to malo byť jednoduchšie. Teraz vznikne problém hlavne tým používateľom, ktorí fungovali s automatickou synchronizáciou a sú na ňu zvyknutí. Pozor si tiež treba dať na objem voľných dát, pretože rovnaká fotografia v oboch službách bude odkrajovať z voľných dát dvojnásobne.

“Keďže fotografie a videá sa už nebudú synchronizovať medzi oboma službami, položky skopírované v originálnej kvalite sa budú započítavať do kvóty úložného priestoru v oboch službách.” Informoval Google na svojom blogu.

Existujú alternatívy

Web Androidpolice informuje, že Google ponúka možnosť syncharonizovania týchto služieb manuálne. Prvou možnosťou je desktopová aplikácia Google Disk, v ktorej si môžete vybrať, ktoré fotografie chcete mať uložené aj v Google Fotkách. Pokiaľ na túto synchronizáciu nechcete používať počítač, existuje viacero spôsobov, ktoré zabezpečia aplikácie tretích strán. Jednou z takýchto aplikácií je napríklad Autosync for Google Drive.

Využívate obidve služby a synchronizáciu medzi nimi? Bude vám chýbať, prípadne máte nejaké vhodné riešenie synchronizácie? Neváhajte a podeľte sa o to s nami v komentároch.

Náš tip
Google Fotky dostali podporu pre skladacie smartfóny
11.7.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+