MojAndroid

Tradičný výrobca klasických hodiniek Fossil v posledných dvoch rokoch predstavil obrovské množstvo smart hodiniek so systémom Wear OS. To neuniklo pozornosti tvorcovi tohto systému, ktorým je americký gigant Google. Pretože sa snaží o čo najväčšie rozšírenie systému Wear OS na trhu so smart hodinkami, tak sa rozhodol investovať a nakupovať práve u spoločnosti Fossil. Investícia ho vyšla na 40 miliónov dolárov a mala by sa skompletizovať koncom januára.

Súčasťou nákupu by mali byť technológie a hlavne časť vývojového tímu Fossil’s R&D team. Pod spoločnosť Google by malo prejsť cez 200 jeho členov, ktorí budú pracovať na produktoch spojených so smart hodinkami. Samotný Google doposiaľ nevydal vlastné smart hodinky, ale už sa niekoľkokrát špekulovalo o vydaní Pixel smart hodiniek s Wear OS. Technológie odkúpené od spoločnosti Fossil by ale mohli byť prospešné aj ďalším partnerom Googlu.

Videli sme niektoré technológie, ktoré vyvinuli a pomysleli sme si, že ich môžeme rozšíriť expanzívnejšie, ak by ich spoločnosť Google vlastnila. A to nielen v spolupráci s Fossilom, ale aj ďalšími partnermi nášho ekosystému. Cieľom je priniesť tieto skvelé funkcie širšiemu množstvu zákazníkov. 

Stacey Burr, viceprezidentka produktového manažmentu Wear OS

21.1.2019
Zdroj: AndroidAuthority

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+