MojAndroid

Google sa konečne pochlapil a tmavý režim konečne zakomponuje do pripravovanej verzie systému Android Q. Áno, reč je o tom tmavom režime, o ktorom sa hovorilo už v roku 2015, a teda od Androidu 5.0 Lillipop. Ako informuje Android Central, v súvislosti s tým softvérový gigant usilovne pracuje na tom, aby tmavý režim podporovali aj všetky jeho aplikácie. Väčšina z nich ho už podporuje a teraz sa ich zoznam rozšíril o ďalší titul.

Šetrí váš zrak, ale aj baterku

Reč je o aplikácii Google Fit, ktorá slúži na sledovanie vášho zdravia a vašich pohybových aktivít. V tejto appke môžete okrem iného získať typy na správne cvičenie a zdravšiu životosprávu. Zároveň sa vďaka nej môžete lepšie sústrediť na svoje ciele, ktoré vám pomôže ľahšie dosiahnuť. Najlepšie na tejto aplikácii je však to, že dokáže komunikovať s ďalšími športovými aplikáciami či športovým príslušenstvom.

Ak si Google Fit chcete prepnúť do tmavého režimu, stačí vám nasledovať zopár jednoduchých krokov. Po otvorení aplikácie ťuknite na ikonu v pravom dolnom rohu, pri ktorej je nápis “Profil”. Následne otvorte nastavenia (ikona v pravom hornom rohu) a prejdite až na koniec ponuky.

Náš tip
Ako zapnúť tmavý režim vo všetkých Google aplikáciách | NÁVOD

Úplne na jej spodku vyberte “Motív” a prepnite ho na tmavý. Treba však povedať, že toto prepnutie motívu zatiaľ nie je dokonalé. Po znovuotvorení aplikácie z nej totiž ponuka motívov zmizla a nemohli sme tak prehodiť rozhranie späť na biele. Pomohlo až vymazanie údajov a opätovné prihlásenie, po ktorom sa ponuka znova objavila.

12.7.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+