MojAndroid

Google na vývojárskej konferencii predstavil aj svoju iniciatívu na poli starostlivosti o zdravie. Konkrétne uviedol novú službu Google Fit, ktorá bude sledovať niekoľko údajov, ako počet prejdených krokov, kvalitu spánku, cvičenia a iné. Je priamou súčasťou nového Androidu L, pričom jej hlavnou úlohou je združovanie dát z fitnes aplikácií, ktoré používate na smartfóne. Namiesto toho, aby ste teda museli sledovať údaje z niekoľkých aplikácií súčasne, budete ich mať všetky pod jednou strechou. Do iniciatívy Googlu sa zapojili spoločnosti ako Adidas, Nike, Withings, Intel, RunKeeper a ďalšie.

Google chce s Google Fit rozšíriť aj kompatibilitu aplikácií s fitnes zariadeniami. Údaje z váhy spoločnosti Withings, tak môžu byť synchronizované s dátami inej aplikácie, prípade s meračom srdcového pulzu a podobne aj s inými zariadeniami. Google však zatiaľ neukázal žiadnu aplikáciu, SDK nástroje pre vývojárov sprístupni až v najbližších týždňoch. Podrobnejšie informácie zatiaľ nie sú dostupné.

Zdroj: androidpolice

25.6.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+