MojAndroid

Aplikácia Google Fit je jednou z najznámejších aplikácií na monitorovanie vášho zdravia či aktivít a počas jej existencie do nej bolo pridaných množstvo zaujímavých funkcií. Tentokrát dostáva táto aplikácia aktualizáciu obsahujúcu dve nové monitorovacie funkcie. Patrí medzi ne snímanie srdcového tepu a dychovej frekvencie. O novinkách informoval portál gsmarena.com.

Nové funkcie sú v Google Fit dostupné zatiaľ len pre Pixely

Vďaka týmto dvom funkciám si môžete sledovať svoj srdcový tep a dychovú frekvenciu len za pomoci vášho smartfónu. Nie je potrebný žiaden špecializovaný hardvér. Všetky merania fungujú len prostredníctvom predného a zadného fotoaparátu.

Snímanie dychovej frekvencie funguje pomocou predného fotoaparátu. Je potrebné umiestniť svoju tvár a hruď do určenej plochy. Aplikácie následne sníma pohyby hrude a vyhodnotí vašu dychovú frekvenciu. Podobne je to aj so snímaním tepu. Tentokrát je potrebné priložiť prst na zadný fotoaparát a riadiť sa pokynmi na obrazovke.

Podľa informácií na portáli gsmarena.com bude táto funkcia dostupná prioritne pre Pixel smartfóny už tento týždeň. Oficiálny zoznam podporovaných zariadení žiaľ nebol zverejnený a rovnako nepoznáme ani presné dátumy. Predpokladáme, že ostatné smartfóny dostanú túto aktualizáciu v porovnaní s Pixelmi podstatne neskôr.


Google Pixel 4A 5G

Google taktiež upozorňuje, že tieto funkcie slúžia výhradne pre informatívne účely. Neodporúča ich používať na lekárske účely najmä vtedy, ak trpíte závažným ochorením srdca či dýchacej sústavy.

Náš tip
Google Fotoaparát: Nová aktualizácia zrýchľuje spustenie natáčania videí

10.3.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+