MojAndroid

Spoločnosť Google včera priniesla finálnu “preview” verziu systému Android P pre svoje telefóny Google Pixel. Verzia nesie označenie Developer Preview 5 (Beta 4) a pokiaľ sa v nej pri testovaní neobjavia zásadne chyby, tak bude zároveň finálnou verziou systému Android P. Prekvapivo asi hodinu potom, čo Google uvoľnil najnovšiu verziu, spoločnosť Andyho Rubina Essential uvoľnila túto BETA verziu pre svoj jediný model PH-1. Tak bleskovú podporu nemajú ani úspešné smartfóny, ktoré sa predávajú v miliónových kusoch.

Android P je už za rohom

Náš tip
Android P zrejme konečne umožní zvoliť si tmavú tému v systéme
Aktualizáciu o veľkosti 50 MB sme zachytili aj na našom redakčnom zariadení.

Finálna “preview” verzia Android P obsahuje všetky Android P API moduly (API level 28) a je označená ako PPP5.180610.010. Aktualizáciu ide nainštalovať manuálne, ale aj pomocou OTA. Android P prináša nové UI s ovládaním pomocou gest a nové rozhranie pre multitasking.

Náš tip
Google Pixel 2: Google to jednoducho vie | RECENZIA

Pri komunikácií môžete odpovedať napríklad priamo v notifikáciách, ak to aplikácie tretích strán podporujú. Nechýba ani nová funkcia pre adaptívny manažment spotreby. Ten sľubuje lepšiu výdrž a lepšiu optimalizáciu aplikácií v pozadí, ktoré momentálne nepoužívate. Oficiálne predstavenie finálneho Android P je teda za rohom a spolu s ním by sme mali dozvedieť aj jeho celý názov.

26.7.2018
Zdroj: GSMarena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+