MojAndroid

Google a jeho e-mailový klient bojuje proti spamu už od počiatkov internetu. Nevyžiadané správy trápia denne milióny používateľov, ktorí častokrát naivne uveria ich obsahu, čim sa vystavujú nebezpečenstvu. Takéto e-maily dokonca tvoria až 50-70% všetkých správ, ktoré ľudia na prijmú.

Googlu sa v boji so spamom a inou nevyžiadanou poštou ale darí. Aktuálne informoval, že takéto e-maily dokáže odfiltrovať s 99,9% presnosťou, čo je vzhľadom na počty odoslaných správ veľmi dobré číslo. Vďačiť za to môže strojovému učeniu, ako aj ďalším mechanizmom, ktoré e-mailovú prevádzku analyzujú.

Google tiež informoval ako ďalej vylepšuje ochranu pred phishingom. Jednou z metód, ktorá je podľa neho veľmi úspešná je, že niektoré podozrivé e-maily pozastaví, aby u nich mohol previesť hlbšiu analýzu – to sa ale robí iba u malého percenta správ. Okrem toho, Google upozorňuje na ľudí, s ktorými bežne ľudia nekomunikujú, ako aj na odkazy, ktoré môžu viesť k podvodným a nebezpečným webovým stránkam.

Aké máte vy skúsenosti s anti-spamovou ochranou Gmailu? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: techcrunch

1.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+