MojAndroid

Určite to poznáte – chcete si pripojiť Bluetooth slúchadlá k telefónu alebo telefón k audio systému auta. Musíte prejsť komplikovanými nastavenia a ani to vám veľakrát nezaručí, že sa vám pripojenie podarí. Prvotné párovanie zariadení je jednoducho príliš komplikované a mnohých používateľov odrádza od aktívneho používania slúchadiel či reproduktorov s Bluetooth pripojením. Google má teraz odpoveď – Fast Pair.

Odpadne najväčšia starosť pri Bluetooth pripojení

Niečo podobné ponúka spoločnosť Apple v niektorých slúchadlách, ktoré sa s iPhonmi prepoja skutočne veľmi rýchlo. Rovnako má systém fungovať aj na zariadeniach s Androidom a podporovaným Bluetooth príslušenstvom. Do tejto kategórie zatiaľ spadajú iba vlastné slúchadlá Google Pixel Buds a dva ďalšie modely – Libratone Q Adapt On-Ear a Bose QC35 II.

Aby ste podporované slúchadlá jednoducho pripojili k telefónu bez komplikovanej navigácie nastaveniami, jednoducho stačí mať zapnuté Bluetooth a lokalizačné služby na telefóne, zapnúť podporované slúchadlá a položiť ich vedľa vášho telefónu. Na displeji sa ukáže vyskakovacie okno, po kliknutí na ktoré zariadenie spárujete s Bluetooth príslušenstvom. Ak je k danému zariadeniu k dispozícii aj Android aplikácia, dokonca sa zobrazí odkaz na jej rýchlu inštaláciu.

Málo slúchadiel, veľa smartfónov

Hoci podporovaného príslušenstva je zatiaľ málo, dobrou správou je aspoň to, že funkcia bude dostupná pre všetky zariadenia so systémom Android 6.0 Marshmallow a novším. Nová funkcia bude teda zrejme súčasťou aktualizácie Služieb Google Play. Google nešpecifikuje, kedy bude funkcia na zariadeniach s Androidom dostupná, no špecificky hovorí o tom, že si Fast Pair už teraz môžete vyskúšať so spomenutými slúchadlami. Môžeme preto predpokladať, že funkcia už bola súčasťou našich zariadení a iba čakala na aktiváciu na strane serveru.

Zdroj: Google via TNW

2.11.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+