MojAndroid

Na začiatku minulého roka predstavila spoločnosť Google službu Google Family Link. Cieľom služby, ktorá bola spočiatku dostupná len v USA, bolo dať rodičom plnú kontrolu nad tým, čo robia ich deti do 13 rokov na svojom Android smartfóne. Pomocou Family Link mohli napríklad nastaviť aplikácie a hry, ktoré môžu deti sťahovať z obchodu Play. Okrem toho je možné sledovať presný čas, ktorý strávili pri zapnutom displeji a konkrétnych aplikáciách a hrách. Navyše, nastaviť sa dá aj denný limit, ktorý deti môžu stráviť pri zapnutom displeji, a po ktorého prekročení sa zariadenie zablokuje. Samozrejme takáto služba ihneď vyvolala rôzne diskusie o morálke a súkromí. Či už je váš názor na službu akýkoľvek, vďaka rozšíreniu o 27 nových krajín vrátane Slovenska, ju môžete vyskúšať aj vy.

Medzi novými 27 krajinami sú hlavne krajiny Európskej únie a celkovo je teraz služba dostupná v 38 krajinách. Európsky zoznam krajín je nasledujúci:

Rakúsko, Belgicko, Bulharsko, Chorvátsko, Cyprus, Česká republika, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Francúzsko, Grécko, Nemecko, Maďarsko, Taliansko, Litva, Lotyšsko, Luxemburgsko, Malta, Holandsko, Poľsko, Portugalsko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko a Švédsko.

Pre správne fungovanie aplikácie sa vyžaduje Android 7.0 alebo novší. Pomocou Family Link vytvoríte dieťaťu Google konto, ktoré potom môžete spravovať z pohodlia vlastného smartfónu.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

23.5.2018
Zdroj: AndroidAuthority

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+