MojAndroid

Mobilné technológie už dávno nie sú iba doménou mládeže a dospelých, a čoraz častejšie sa dostávajú aj do rúk najmenších. Online svet však dokáže byť zradným miestom, najmä pre deti, ktoré ešte nevedia rozlíšiť čo je dobré alebo zlé. Aj preto Google predstavuje novú aplikáciu Family Link, ktorá je určená pre deti a ich prvý Android smartfón či tablet.

Pre správne fungovanie aplikácie sa vyžaduje Android 7.0 alebo novší. Pomocou Family Link vytvoríte dieťaťu Google konto, ktoré potom môžete spravovať z pohodlia vlastného smartfónu.

Pomocou Family Link nastavíte aplikácie a hry, ktoré môžu deti sťahovať z obchodu Play. Okrem toho je ale možné sledovať presný čas, ktorý strávili pri zapnutom displeji a konkrétnych aplikáciách a hrách. Navyše, nastaviť sa dá aj denný limit, ktorý deti môžu stráviť pri zapnutom displeji, a po ktorého prekročení sa zariadenie zablokuje.

 

Rodičom príde vhod aj funkcia, ktorá v nastavených časoch aktivuje zámok obrazovky a ktorá znemožní používanie zariadenia napríklad v noci. Dieťaťu tak môžu nastaviť presný harmonogram, kedy sa smartfón alebo tablet môže používať a kedy nie.

Set_a_bedtime_Families.width-527

Aplikácia Family Link od Google je zatiaľ dostupná iba pre používateľov v USA, a to tiež iba v obmedzenom počte. Google chce novinku najskôr otestovať na menšej skupine ľudí a na základe ich pripomienok ju pred rozšírením ešte vylepšiť.

Zdroj: Google

16.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+