MojAndroid

Sobotňajšie zemetrasenie v Nepále už podľa správ BBC prekročilo hranicu 3,600 obetí a ich počet, bohužiaľ, stále narastá. Správy tiež prichádzajú o tisícoch zranených ľudí. Kým svetové humanitárne organizácie poskytujú napríklad materiálnu či zdravotnícku pomoc, Google a Facebook pomáhajú svojím spôsobom. Facebook sa snaží prispieť k informáciám o nezvestných prostredníctvom funkcionality Safety Check uvedenej v októbri minulého roka. Tá slúži na to, aby ste svojim blízkym mohli okamžite dať vedieť, že ste nažive. Ak sa nachádzate na mieste, kde sa odohrala alebo kde hrozí katastrofa, Facebook vás vyzve, aby ste dali o sebe vedieť. Táto informácia sa zobrazí na vašej nástenke.

[vimeo 108971365 w=701 h=394]

Introducing Safety Check from Facebook on Vimeo.

Spoločnosť Google zase vytvorila kategóriu Zemetrasenie v Nepále 2015 vo svojej službe Person Finder. Tu môžete svojich blízkych nájsť, ale aj zdieľať informácie, ktoré máte o ostatných ľuďoch. Jednoducho zadáte meno a vyhľadáte informácie, alebo ich, naopak, dopíšete. Slovíčko “vyhľadávač” tak pri Google dostáva aj hlbší význam.

google_person_finder
(ilustračné foto)

Zdroj: engadget.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+