MojAndroid

Z času na čas Google zverejní nejaký experiment, ktorý je ukážkou jeho šikovnosti a nápaditosti. O niektorých týchto experimentoch sme vám písali aj v samostatných článkoch. Najnovším prírastkom v rodine týchto experimentov je Triangle, aplikácia, ktorá vám povie, koľko dát spotrebúvajú jednotlivé aplikácie vo vašom smartfóne.

Aplikácia Triangle okrem iného ponúka aj možnosť vypnúť používanie dát pri aplikáciách, ktoré ich spotrebúvajú veľa. Aplikácia je nateraz dostupná len na Filipínach a Google hovorí, že by ju chcel rozšíriť najmä v rozvojových krajinách, kde je prístup k internetu ešte stále obmedzený. Postupne by však mohla byť táto aplikácia dostupná aj v iných krajinách.

Google sa dohodol dokonca aj s operátormi na Filipínach, ktorí dajú používateľom tejto aplikácie zadarmo niekoľko desiatok MB dát ako bonus. Hneď po registrácii v appke napríklad používateľ získa 100 MB dát zadarmo. Sme zvedaví, či si tento experiment budeme môcť vyskúšať aj u nás…Zatiaľ si môžete túto aplikáciu nainštalovať vo forme APK súboru.

Verzia: 1.2
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: AndroidAuthority

30.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+