MojAndroid

Popri virtuálnej realite patrí umelá inteligencia k tým najväčším témam, akým sa technologický svet venuje. Vyhľadávací gigant Google otvára vo Švajčiarsku nové centrum, ktoré sa má zameriavať práve na umelú inteligenciu, presnejšie na výskum učenia strojov a na ďalší vývoj myšlienok spojených s umelou inteligenciou. Toto centrum má svoje zázemie v priestoroch, kde už Google rieši viacero svojich technológií, ako napríklad svojho konverzačného asistenta Allo.

Podľa oficiálneho zverejnenia informácií sa má Google vo svojom výskumnom centre zameriavať na tri hlavné oblasti. Sú nimi: A) učenie strojov, B) prirodzené tvorenie jazyka a porozumenie a C) vnímanie strojov.

“V snahe o úspech v týchto oblastich bude tím aktívne skúmať spôsoby, ako vylepšiť infraštruktúru učenia strojov. Ďalej budeme široko podporovať výskum pre komunitu a umožniť mu preniknúť aj do praktického života. Navyše, výskumníci budú v Zurichu ekluzívne pracovať s tímom lingvistov či s tímami Google výskumníkov z celého sveta,” vraví Google.

Google má však v pláne nielen naplno využiť premiéru vývoja výpočtovej techniky v Európe – ale zároveň aj zlákať pod svoju taktovku mladé talenty vychádzajúce z tunajších univerzít.

Zdroj: androidcentral.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+