MojAndroid

Google je 100% zelený. Teda, nie tak celkom. Internetový gigant však dosiahol svoj cieľ na ceste za plným pokrytím svojich energetických nárokov obnoviteľnými zdrojmi, keď nakúpil toľko energie z obnoviteľných zdrojov ako solárne panely či veterné turbíny, že by nimi dokázal pokryť všetky svoje energetické nároky.

Firma zatiaľ nefunguje výlučne na obnoviteľných zdrojoch

V skutočnosti však Google zatiaľ nefunguje iba na obnoviteľných zdrojoch. Snaží sa ale kompenzovať svoju spotrebu energie z neobnoviteľných zdrojov a za každý kilowatt energie z tradičných elektrárni kúpi kilowatt energie z obnoviteľných zdrojov. Takýmto spôsobom Google nakúpil už 3 gigawatty energie v hodnote približne 3 miliardy dolárov. Nie všetka energia putovala priamo do spotreby samotnej spoločnosti, pretože to by bolo často neefektívne. Napriek tomu je Google na najlepšej ceste dosiahnuť plné pokrytie svojich nákladov obnoviteľnými zdrojmi.

Obrovský náskok pred konkurentmi

V tomto smere je spoločnosť výrazne popredu pred všetkou svetovou konkurenciou. Kompenzovaním nákupov energie z neobnoviteľných zdrojov pomáha financovať rozvoj obnoviteľných zdrojov a prispieva tak k ekologickejšej produkcii elektrickej energie. Konkurenciu vo veľkých spoločnostiach ako Amazon, Microsoft a Apple predčí minimálne trojnásobne, ostatní priemyselní magnáti zaostávajú ešte výraznejšie.

5.4.2018
Zdroj: Google via Android Police

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+