MojAndroid

Keď Google po prvýkrát zverejnil projekt Google Earth, mnohým z nás sa na pár sekúnd pozastavil dych. Ambiciózny projekt vyhľadávacieho giganta sa rokmi iba zdokonaľoval a ako sa zdá, ďalším krokom v jeho vývoji je virtuálna realita. Dnes totižto Google predstavil Earth VR – pohľad na našu planétu vo virtuálnej realite.

Tak, ako ste na to pri Google Earth zvyknutí, môžete aj v Earth VR “lietať” ponad mestá, dediny, rieky, kopce či moria a užiť si pohľad v prvej osobe. Aplikácia Earth VR je dostupná na Steame, zatiaľ len pre okuliare HTC Vive. Sme si ale viac ako istí, že Google už teraz pracuje na jej kompatibilite s inými VR okuliarmi a platformami. Možno sa tejto aplikácie čoskoro dočkáme aj v klasickej aplikácii Google Cardboard. Priznajte sa, kto z vás by si Zem najradšej pozrel vo virtuálnej realite už dnes?

google-earth-vr

Zdroj: AndroidPolice

18.11.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+