MojAndroid

Google Earth je nepochybne jednou z najzaujímavejších aplikácií pre Android. Umožňuje vám skúmať Zem, Mesiac alebo aj Mars. Okrem toho vám umožní premeriavať vzdialenosti, skúmať podmorské vraky, prehliadať si mestá v 3D a mnoho ďalšieho. Google teraz oznámil novú aktualizáciu, ktorá sa dá označiť za najväčšiu v posledných rokoch. Téme sa venuje Android Central.

Google Earth prinesie Timelapse – sledujte vývoj lokalít na Zemi

Nová funkcia bude mať názov Timelapse a umožní vám sledovať vývoj rôznych miest na Zemi za posledných 37 rokov. Google pozliepal dokopy viac než 24 miliónov satelitných snímok, aby vám umožnil tento unikátny zážitok. Timelapse bude aktualizovaný každým rokom, aby ste mohli sledovať vývoj svojho okolia a porovnať ho s minulosťou. Google verí, že táto aktualizácia prinesie dôkazy a rozprúdi debaty o našom spôsobe života a jeho dopadu na život na Zemi.

Na svojom blogu popísala Rebeca Moore, ktorá je riaditeľkou produktu Google Earth, nasledujúcu aktualizáciu takto:

Vďaka Timelapse v aplikácii Google Earth máme na dosah ruky jasnejší obraz našej meniacej sa planéty – ten, ktorý ukazuje nielen problémy, ale aj riešenia, ako aj hypnotizujúco nádherné prírodné javy, ktoré sa vyvíjali po celé desaťročia.

Timelapse už je dostupný vo forme webovej stránky. Kvalita snímkov je však poriadne znížená, zrejme pre ušetrenie pamäte pri načítavaní. Preto vám veľmi neodporúčame príliš približovať na svoju obec, lebo je možné, že ju uvidíte len vo forme pixelov. Okrem toho nájdete na pravej strane vybrané miesta spoločnosťou Google a popísané zmeny v danom prostredí. Môžete si tak pozrieť výrub dažďového pralesa, vysychanie mora či rozrastanie zástavby napr. mesta Las Vegas a iné.

Za povšimnutie určite stoja aj videá na vývojárskej stránke, či na YouTube kanáli Google Earth. Spolu tam nájdete viac než 800 videí v 3D alebo v 2D.

Google Earth
Google Earth
Developer: Google LLC
Price: Free
  • Google Earth Screenshot
  • Google Earth Screenshot
  • Google Earth Screenshot
  • Google Earth Screenshot
  • Google Earth Screenshot
  • Google Earth Screenshot
  • Google Earth Screenshot
  • Google Earth Screenshot
  • Google Earth Screenshot
  • Google Earth Screenshot
Náš tip
Google Earth a odhalenie záhady 22 rokov nezvestného muža
16.4.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+