MojAndroid

Služba Google Earth tento týždeň sprístupnila “nástroje pre kreatívcov, prostredníctvom ktorých je do digitálnej mapy sveta možné dostať vlastné príbehy”. Ľudskou rečou povedané, novú funkciu “Projekty” je možné prirovnať k interaktívnym prezentáciám prepojeným na konkrétne miesta v mapách.

Vo svojich prezentáciách zvolíte miesta a následne k nim môžete pridať fotografie, videá, textové komentáre alebo v mape niečo zvýrazniť pomocou kreslenia. Funkcia si svoje miesto môže nájsť vo vzdelávacom procese, pri detailnom plánovaní dovolenky, digitálnom uchovávaní zážitkov a podobne.

Pokiaľ si chcete pozrieť, ako taká prezentácia môže vyzerať na tomto odkaze nájdete prehliadku renesančnej architektúry v Taliansku. Práve takéto projekty si teraz môžete vytvárať sami.

Projekty sa ukladajú priamo do cloudového úložiska Google Drive, vďaka čomu k nim máte neskôr prístup a taktiež ich môžete zdieľať so svojimi blízkymi. Funkcia “Projekty” je v slovenčine dostupná na webe Google Earth, kde sa môžete pustiť do vytvárania svojich kreatívnych prezentácií.

V mobilnej aplikácii pre Android a iOS je ich podľa zverejnených informácií zatiaľ možné iba prezerať. Pre upresnenie, funkcia “Projekty” reálne nie je až takou veľkou novinkou. Ide  totiž o sprístupnenie nástrojov z projektu “Cestovateľ” pre širokú verejnosť.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Náš tip
Google Earth a odhalenie záhady 22 rokov nezvestného muža

24.11.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+