MojAndroid

Či už patríte medzi zdatnejších, alebo menej zdatných užívateľov technológií, s najväčšou pravdepodobnosťou ste sa už stretli s aplikáciou Google Earth. Tá pred niekoľkými rokmi očarila širokú verejnosť, keď na klasické domáce počítače priniesla detailné družicové snímky z takmer celého sveta. Priamo v pohodlí domova ste tak mohli prebádať tie najexotickejšie destinácie na svete a nechať sa pohltiť cestovnou horúčkou, aj keď ste ani nevstali zo svojho kresla. Málokto vedel o tom, že Google tiež ponúka vylepšenú verziu aplikácie s označením Google Earth Pro, ktorá ponúkala niekoľko zaujímavých extra funkcií.

Zaujímavá ale bola aj cenovka 399 USD. Tá druhá zaujímavosť je už ale minulosťou a vylepšenú verziu obľúbeného virtuálneho glóbusu si odteraz môžete stiahnuť úplne zadarmo. Podmienkou je iba to, aby váš počítač spĺňal minimálne hardvérové nároky. Tie ale nie sú vôbec závratné a v roku 2015 ich bude spĺňať zrejme drvivá väčšina počítačov. Ak máte počítač so systémom Windows, potrebovať budete minimálne verziu XP, 512 MB pamäte RAM a 500 MB voľného miesta na vašom hard disku. V prípade zariadení od Apple budete potrebovať systém MacOS 10.6 alebo novší a rovnaké hardvérové vybavenie. Ak vlastníte aj niekoľkoročný počítač, tieto požiadavky zrejme spĺňate bez akýchkoľvek problémov.

google-earth-pro

Vylepšená verzia programu ponúka napríklad možnosť odmerať 3D budovy a aj iné miesta, vytlačiť obrázky vo vysokom rozlíšení či nahrávať vaše imaginárne výlety svetom. Ak sa rozhodnete tento program vyskúšať, najskôr sa budete musieť zaregistrovať na tomto odkaze. Následne si už môžete stiahnuť vylepšenú verziu programu Google Earth, ktorú nájdete tu. Prajeme šťastnú cestu!

Zdroj: Google Maps Blog via engadget

31.1.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+