MojAndroid

Všetkým známa pôsobivá aplikácia Google Earth prešla počas tohto roka rozsiahlou aktualizáciou. Po jej spustení je používateľ okamžite oboznámený s novými funkcionalitami, ktoré zahŕňajú prehliadky so sprievodcom, karty znalostí, či dokonca 3D zobrazenia. Cieľom tímu Google Earth je umožniť nám vidieť svet z komfortu domova a za týmto účelom bol pridaný ďalší “viewpoint” s nádhernými zábermi od používateľov z celého sveta.

Ak si chcete túto funkciu aktivovať na vašom desktope alebo v smartfóne, je potreba prejsť do menu v ľavom hornom rohu a zapnúť prepínač Photos. Po tejto akcii sa zaplní celá zemeguľa malými kruhmi s fotkami. Počas približovania vyskakujú ďalšie a ďalšie. Keď kliknete na vybraný kruh, ktorý indikuje nejaké pekné miesto, zobrazí sa vám obrázok, ktorý vytvoril niekto na danom mieste. Zväčša sa za ním nachádza niekoľko súvisiacich fotografií, medzi ktorými sa môžete pohybovať. Na obrázku môžte vidieť záber z Pustého hradu nad Zvolenom.

Impozantnými zábermi môžte prispieť aj vy

Obrázky pochádzajú z rôznych zdrojov, ktoré už boli uploadnuté na Google Maps. Z obrázkov napríklad z Local Guides sú vyberané tie najlepšie pomocou “machine learning”. Ak uchovávate nejaké skvostné zábery krásnych miest, s ktorými by ste sa radi podelili so svetom, návod, ako to urobiť nájdete tu.

Zatiaľ čo používatelia desktopov sa už môžu kochať týmito zábermi, na Android aplikácii sa zatiaľ prepínač Photos v nastaveniach nenachádza. Zrejme je to len otázkou času, kedy bude aktualizovaný Play Store.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: AndroidPolice

23.9.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+