MojAndroid

Aplikácie súvisiace s mapami už takmer od svojich počiatkov umožňujú merať vzdialenosti medzi lokalitami po celom svete. Ak však hľadáte presnejšie čísla a merania, vyskúšajte najnovšiu funkciu v aplikácii Google Earth.

Novýnástroj na meranie, tzv. Measure tool, umožňuje používateľovi na mape vykresliť toľko bodov, koľko len chce (a tiež ohraničiť akúkoľvek plochu). Pomocou bodov rozmiestnených kdekoľvek na Zemi zistí vzdialenosť medzi nimi. Pomocou ohraničenia plochy je možné zistiť jej veľkosť. Nástroj funguje v Android aplikácii, ale aj v prehliadači Chrome na desktope. Na nasledujúcich obrázkoch možno vidieť napríklad obvod a plochu Bratislavského hradu.

Samozrejme je možné zmerať aj väčšie plochy, ako napríklad parky, pretekárske dráhy či vzdialenosti medzi najväčšími mestami sveta. Ak ste niekedy boli zvedaví, aké veľké alebo malé sú jednotlivé verejné zariadenia vo vašom meste, Measure tool je skvelý spôsob, ako to zistiť. Ak však chcete zmerať menšie veci, napríklad plochu vašej obývačky alebo vášho stola, môžete vyskúšať novú aplikáciu pre Android Google Measure AR.

26.6.2018
Zdroj: thenextweb

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+