MojAndroid

Magický svet Harryho Pottera teraz zavítal aj do Google Earth. Po tom, čo ste si včera mohli v aplikácii Facebook vyskúšať kúzla, sa teraz môžete preniesť na reálne miesta, ktoré majú s mladým čarodejníkom niečo dočinenia.

Náš tip
Nová verzia Google Earth prináša niekoľko zaujímavých a užitočných noviniek

Google Earth prináša virtuálnu prehliadku miestami, ktoré sa objavili vo filmoch alebo sú inak spojené so svetom Harryho Pottera. Môžete si napríklad pozrieť ako vyzerá Nástupište 9 a 3/4, kde J. K. Rowlingová písala svoje príbehy, ale napríklad aj to, kde stojí slávny most, po ktorom chodieval Rokfortský Expres.

Takto jednoducho si môžete priblížiť čarodejnícky svet a zaspomínať si na tie okamihy, keď ste čítali knihy či videli filmy po prvýkrát. Zároveň ide o zaujímavú inšpiráciu na cestovanie, keďže väčšina zobrazených miest je verejné dostupná turistom. Prehliadku Google Earth nájdete na tomto odkaze.

Zdroj: Google

27.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+