MojAndroid

Spoločnosť Google nedávno uviedla masívnu aktualizáciu pre Google Earth. Táto aplikácia pochádza pôvodne ešte z roku 2001 a nová tohtoročná aktualizácia jej priniesla viacero nových funkcií. V starej aplikácii bolo možné prostredníctvom funkcie “3D budovy” vidieť takýmto spôsobom niektoré podporované budovy. Teraz je možné vidieť celé prostredie v 3D, resp. jednoduchou funkciou si zvoliť, či máte záujem o 2D zobrazenie alebo 3D zobrazenie.

Náš tip
Google Mapy v novej verzii 9.51 prinášajú viacero drobných vylepšení │[APK súbor]

Aplikácia ponúkne aj edukačnú funkciu. Ak radi obdivujete krásy prírody, funkcia zobrazenia dokumentov z rôznych kútov prírody je ideálna práve pre vás. V spolupráci s BBC teraz budete môcť sledovať zaujímavé dokumenty komentované populárnym britským prírodovedcom Davidom Attenboroughom. K dispozícii budú tiež príspevky od expertky na primáty Jane Goodallovej či podmorskej biologičky Dr. Sylvie Earleovej. Videá budú prehrávané prostredníctvom YouTube doplnku v pravej časti aplikácie popri prezeraní Google Earth.

Náš tip
Google predstavuje svoj prvý VR film s názvom Tabel

Google Earth ponúka tiež záložku “Voyage.” Tu nájdete k dispozícii virtuálne prehliadky zaujímavých miest, ako sú ostrovy Galapágy, Národná rezervácia Samburu v Keni či ďalších miest zaradených do svetového dedičstva UNESCO. Prehliadky sú inšpirované kultúrnymi prvkami z dielne Ernesta Hemingwaya či architektky menom Zaha Hadid.

V záložke “Voyage” sa môžete dostať tiež k zaujímavým historickým informáciám. Mestá, ktoré stavali naši predkovia ale aj iné možno trochu archeologické zaujímavosti nájdete prostredníctvom Google Earth –> Voyage –> History –> Lost Civilizations. Google takisto ponúka tlačidlo “I’m feeling lucky” pre filtrovanie či plánovanie vašich obľúbených výletných lokalít.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: theverge

24.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+