MojAndroid

Spoločnosť Google, respektíve Alphabet, má dobre našliapnuté na ďalší rok. Pokračuje v šnúre úspešných kvartálov. Už v treťom kvartáli 2017 jej slušne stúpli zisky a rovnako tomu bolo aj v štvrtom štvrťroku 2017. Google Alphabet vydal zároveň aj výročnú správu, ktorá znie prinajmenšom dobre.

Materská spoločnosť Googlu Alphabet oznámila, že príjmy z roku 2017 boli 110,9 miliardy dolárov, čo je o 23 % viac ako v predošlom roku. V poslednom kvartáli 2017 mal Alphabet zisk 32,3 miliárd dolárov, pričom 4,69 miliardy tvoril príjem z Google predaja Pixelov a služieb v obchode Play. To je o 38 % viac v medziročnom porovnaní s rovnakým kvartálom. V roku 2016 teda tvoril príjem “len” 3,40 miliárd dolárov.

CEO spoločnosti Sundar Pichai povedal, že predaj zariadení sa v roku 2017 zdvojnásobil, pričom sem rátal desiatky miliónov zariadení ako Chromecast, Chromebook či Google Home asistent.

Nový predseda predstavenstva

Alphabet pri svojom vyhlásení výsledkov tiež oznámil personálne zmeny. Nový mpredsedom predstavenstva spoločnosti sa stal John L. Hennessy, ktorý nahradil Erica Schmidta. Ten odstúpil na konci roku 2017.

Zdroj: gsmarena.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+