MojAndroid

Obľúbený internetový prehliadač Google Chrome začiatkom tohto mesiaca oslávil svoje 10. narodeniny. Google naň stále myslí a prináša nám aj naďalej nové funkcie a vymoženosti. Tou najnovšou funkciou pre Android zariadenia je jednoduchšie prihlasovanie na webové stránky pomocou senzoru odtlačkov prstov.

Množstvo zaujímavých noviniek

Funkcie, o ktorých budeme hovoriť, sa zatiaľ nachádzajú len v beta verzii, konkrétne Chrome 70 beta. Pôjde o akúsi dvojfaktorovú autentifikáciu, ktorá má zabezpečiť, že na stránky sa budete môcť prihlásiť skutočne iba vy. Nejedná sa však o spôsob, ako sa zbaviť zadávaniu hesiel. Ďalšou novinkou je skúšobná verzia rozhrania API na detekciu objektov, ako sú napríklad ľudské tváre, čiarové kódy, QR kódy či texty v obrázkoch. To by malo pomôcť zlepšiť napríklad prevádzanie fotografií do PDF dokumentov alebo pre jednoduchšie skenovanie QR kódov. Ako poslednú novinku Google uviedol zmenu v HTTPS protokoloch, a po novom nebudete môcť vidieť ikonku zeleného zámku “Zabezpečené” vedľa webových stránok. Ak však prejdete na nezabezpečenú, HTTP lokalitu, prehliadač Chrome 70 vás na to upozorní červeným blikaním.

Ak sa chcete dozvedieť viac informácií ohľadom noviniek v novom Chrome, prejdite na túto stránku.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Prehliadač Google Chrome oslavuje 10 rokov, prináša nové funkcie
Náš tip
Google sa postavil proti Európskej únii, vo veci je právo „byť zabudnutý“
Náš tip
OnePlus a Google spolupracujú na hre, ktorá má odkryť informácie o OnePlus 6T

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+