MojAndroid

Dvojfázové respektíve dvojfaktorové overovanie sa stáva prioritou v bezpečnosti väčšiny internetových spoločnosti. Podľa portálu AndroidPolice dokonca spoločnosť Google od tohto týždňa natvrdo zavádza tento prihlasovací systém pre väčšinu osobných Google účtov.

Google vám čoskoro aktivuje dvojfaktorové overovanie bez ohľadu na váš názor

Dvojfaktorové overenie je užitočným bezpečnostným prvkom, ktorý dokáže zabrániť, aby sa nepovolané osoby dostali do vašich používateľských účtov. Použitie druhej metódy overenia namiesto toho, aby bolo všetko chránené jediným heslom, môže zabrániť odcudzeniu osobných dát alebo dokonca financií.

Spoločnosť Google odteraz svojich používateľov len vyzývala k používaniu dvojfaktorového overovania. Od tohto týždňa ho však bude vyžadovať od množstva z nich bez ohľadu na to, či sa im to páči alebo nie.

Už minulý mesiac spoločnosť Google oznámila, že do konca roku 2021 plánuje automaticky zaregistrovať ďalších 150 miliónov používateľov Google do 2SV overovania (verifikácie v dvoch krokoch). Overovanie bude platiť v rámci celého Google účtu a teda všetkých služieb, ako sú napríklad YouTube, Google Fotky alebo Google Disk.

Používatelia budú na zmenu upozornení sedem dni vopred

Ak už na svojom účte nemáte povolené 2SV overovanie, tak pravdepodobne čoskoro dostanete email o zmene. Zákaznícka podpora Googlu potvrdila, že používatelia budú upozornení sedem dní pred automatickým prepnutím do nového typu overovania. Budú tak mať čas na to, aby sa s myšlienkou nového bezpečnostného opatrenia oboznámili.

2SV overovanie | Zdroj: AndroidPolice.com

Ako druhé overenie bude k dispozícii Google Authenticator, SMS kód alebo štandardná metóda 2SV, ktorá zahŕňa odoslanie výzvy, ktorá sa zobrazí na jednom zo zariadení prepojených s vaším účtom. Pokiaľ ste si doteraz 2SV overovanie neaktivovali, tak by bolo možno lepšie sa už v predstihu rozhodnúť pre niektorú z metód.

Náš tip
Na Samsung Galaxy Note 20 prichádza aktualizácia, zlepšuje bezpečnosť
5.11.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+