MojAndroid

Spoločnosť Google sa neustále snaží svojim fanúšikom vylepšovať používateľskú skúsenosť. Najväčšie inovácie sa dejú v oblasti fitness, ktorá sa týka fyzického zdravia, no nie len to je pre nás dôležité. Portál AndroidPolice prináša informáciu, že sa spoločnosť v rámci mesiaca duševného zdravia rozhodla podporiť tých, ktorí majú so svojim mentálnym zdravím problémy.

Google chráni aj vaše duševné zdravie

Spoločnosť sa rozhodla vykonať niekoľko opatrení, ktoré majú pomôcť používateľom v chvíľach, keď to najviac potrebujú. Práve preto Google vylepšuje už existujúcu tiesňovú linku, ku ktorej sa dostanete jednoduchšie, napríklad cez internetové vyhľadávanie alebo YouTube videá. Google vytvoril spoluprácu s rôznymi organizáciami, ktoré im tieto služby pomôžu udržiavať.

Čo sa týka YouTube videí, Google si uvedomuje, že aj tie môžu byť častokrát nebezpečné a mentálne zdravie ľudí v mladom veku dokážu veľmi rýchlo poškodiť. Práva preto spoločnosť triedi obsah, ktorý je na YouTube bežne dostupný. Obsah týkajúci sa poruchy príjmu potravy bude vekovo obmedzený a násilné správanie sa pokúsi Google úplne odstrániť.

Google duševné zdravie | Zdroj: AndroidPolice.com
Google duševné zdravie | Zdroj: AndroidPolice.com

Spoločnosť sa rozhodla uľahčiť prístup k linke pomoci prostredníctvom webového vyhľadávania. Akonáhle napíše osoba do vyhľadávača slovo, ktoré súvisí s duševným zdravím, zobrazí sa niekoľko možností SMS správ. Tieto šablóny môže používateľ využiť a skontaktovať sa tak s odborníkom, ktorý mu v situácii poskytne pomocnú ruku.

Toto však nie je prvý krát, kedy sa Google rozhodol pomáhať svojim používateľom v oblasti duševného zdravia. Spoločnosť sa týmto spôsobom snaží pomáhať ľuďom, ktorí majú neistoty alebo poruchy. Už minulosti chcela spoločnosť zakázať automatické povolenie skrášľujúcich filtrov na zariadeniach Pixel. Práve tie môžu byť podľa nich škodlivé, pretože neodzrkadľujú realitu a spôsobujú duševné problémy.

Náš tip
OnePlus 11 dostáva aktualizáciu, ktorá vylepší fotoaparát
17.5.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+