MojAndroid

Google Duplex je funkcia na báze umelej inteligencie, ktorá dokáže používateľovi telefonicky vybaviť rezerváciu napríklad v reštaurácii, hoteli, objednať termín v kaderníctve alebo iné jednoduché záležitosti. Služba Duplex bola doposiaľ dostupná iba pre zariadenia Pixel. Google však potichu expanduje podporu pre Duplex aj pre ďalšie Android zariadenia (so systémom Android 5.0 Lillipop a vyššie) a iPhony. V tejto fáze však nie je isté, pre ktoré konkrétne zariadenia bude táto služba funkčná, napríklad portál XDA už službu otestoval na Galaxy S10 aj iPhone.

Duplex sa určite časom rozšíri aj mimo USA

Duplex sa stále zdá byť obmedzený len na USA, takže nemôžeme očakávať, že si objednáme stôl v reštaurácii alebo termín u kaderníčky niekde inde na svete. Napriek tomu je táto služba veľkým krokom vpred. Uplynul už takmer rok, ako Google predstavil Duplex na konferencii I/O. Aj keď Duplex v tomto štádiu nemožno nazvať “všadeprítomným”, je určite len otázkou času, kedy sa stane bežnejšou a využívanejšou službou.

5.4.2019
Zdroj: engadget

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+