MojAndroid

Spoločnosť Google počas tohtoročnej konferencie I/O demonštrovala budúcnosť hlasových asistentov. Funkcia s názvom Google Duplex dokáže za vás telefonátom rezervovať miesto v reštaurácii či kaderníctve. Ukážka bola taká presvedčivá, že ani jeden z adresátov telefonátu nespoznal, že na druhej strane rozpráva robot. Stránka Axios však upozornila, že tieto ukážky vyzerajú byť upravené.

Náš tip
Sme pripravení, aby za nás umelá inteligencia riešila telefonáty? | DISKUSIA

Podozrenia zo zákulisnej úpravy nahrávky

Portál upozornil na neprirodzenosť nahrávky. Pri každom podobnom telefonáte sa po zdvihnutí hovoru adresát predstaví pod názvom podniku, do ktorého voláte. To sa nestalo ani v jednom z demonštrovaných prípadov. Ostávalo teda otázne, nakoľko autentické sú tieto ukážky a takmer sa začali potvrdzovať konšpirácie o tom, že Google ukážky upravil.

Úpravy, ktoré nič nemenia

To sa aj v skutočnosti stalo, no nie s cieľom oklamať používateľov. Google totiž dotyčné podniky informoval o tom, že ich názvy ostanú utajené, keďže tieto telefonáty mali byť súčasťou demonštrácie pred tisíckami divákov. Portálom Axios, Bloomberg a PhoneArena sa však podarilo vypátrať dotyčné podniky, ktoré potvrdili, že Google si u nich rezervoval ich služby s tým, že im potvrdil diskrétnosť pri zverejňovaní ich názvu.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+