MojAndroid

Google sprístupňuje aplikáciu Duo, ktorá sa zameriava na multiplatformové videohovory pre dvoch. Tú predstavil svetu ešte na vývojárskej konferencii Google I/O v máji. Nová aplikácia je teraz dostupná pre dve najväčšie mobilné platformy, Android a iOS, pričom si zakladá predovšetkým na jednoduchosti. Všetko čo potrebujete na to, aby ste niekomu zavolali, je totiž len telefónne číslo. Bez toho, aby ste museli vypĺňať akékoľvek zdĺhavé registrácie, môžete teda zavolať komukoľvek zo svojich kontaktov – samozrejme, musí mať nainštalovanú aplikáciu.

duo

Duo od Google má byť predovšetkým spoľahlivý a rýchly, pričom bezproblémovo má fungovať aj pri pomalšom internetovom pripojení. Na základe kvality pripojenia sa automaticky adaptuje kvalita hovoru – zmenší sa rozlíšenie. Výbornou funkciou je tiež automatické prepínanie medzi mobilnou sieťou a WiFi, a to bez toho, aby došlo k prerušeniu hovoru. V hovore, ktorý ste ste začali na domácej WiFi, tak môžete bez prerušenia pokračovať aj na ceste do práce.

duos

Google do aplikácie zakomponoval tiež funkciu Knock Knock, ktorá umožní druhej strane vidieť Live video volajúceho ešte predtým ako ho zodvihne. Neuvidíte teda iba jej fotografiu tak, ako pri klasickom telefonáte, ale naživo vysielané video. Akonáhle hovor zodvihnete, rovno sa môžete vrhnúť do konverzácie. Samozrejme, Google myslel aj na bezpečnosť, takže všetky hovory sú plne šifrované.

https://www.youtube.com/watch?v=CIeMysX76pM

Aplikácia je momentálne už dostupná v obchode Play a na iOS, zatiaľ však nie úplne pre každého. Google ju sprístupňuje postupne a oficiálne by mala byť pre všetkých k dispozícii v nasledovných dňoch.

Aktualizované: K dispozícii je na stiahnutie už aj APK súbor.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

17.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+