MojAndroid

Spoločnosť Google dnes okrem svojej novej aplikácie na chatovanie Allo predstavila aj špeciálnu službu pre video hovory. Novinka nesie označenie Duo a okrem toho, že ponúka niekoľko zaujímavých funkcií, poteší najmä údajne skvelou spoľahlivosťou, čo je ešte aj dnes veľký problém pri mnohých pokusoch o uskutočnenie takéhoto hovoru.

Možno vás hneď napadne, prečo nie sú tieto funkcie priamo zakomponované do chatovacej aplikácie Allo. Dôvodov je niekoľko, pričom jedným z nich je fakt, že vývojári chceli priniesť špeciálne používateľské prostredie, ktoré bude prispôsobené pre ten najlepší zážitok počas telefonovania.

Google Duo

Ďalšou špeciálnou súčasťou aplikácie je funkcia Knock Knock. Tento zaujímavý doplnok dovolí, že už počas toho, ako vám telefón zvoní, môžete vidieť osobu na druhej strane v priamom prenose. Neuvidíte iba jej fotografiu tak, ako pri klasickom telefonáte, ale naživo vysielané video. Akonáhle hovor zodvihnete, rovno sa môžete vrhnúť do konverzácie. Okrem toho aplikácia zaujme aj tým, že by nemala byť náročná na dáta a mala by fungovať aj pri pomalšom internetovom pripojení. Okrem toho aplikácia automaticky hľadá rýchlejšie siete a ak sa pripojíte k lepšej Wi-Fi, pripojenie sa automaticky zmení bez nutnosti prerušenia hovoru. Aplikácia Duo spolu s aplikáciou Allo budú dostupné už v priebehu tohto leta, takže sa máme na čo tešiť.

Zdroj: The Verge

18.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+