MojAndroid

Od času, kedy spoločnosť Google predstavila svoju dvojicu aplikácií určených pre komunikáciu – Duo a Allo, sme mohli byť svedkami viacerých vĺn kritiky voči daným aplikáciám. Niektorí používatelia sa sťažovali najmä na zbytočnú nutnosť inštalovania ďalších aplikácií z dielne spoločnosti Google. Teraz však prichádza ďalšia aktualizácia aplikácie Duo.

Náš tip
Aplikácia Google Duo dosiahla viac ako 100 miliónov stiahnutí

Duo a hovory mimo aplikáciu

Kým aplikácia Allo bola určená predovšetkým na textovú komunikáciu, Duo prináša zvukové a video hovory cez internet, čím potenciálne môžete ušetriť vaše voľné minúty u operátora. Doteraz však bolo možné volať len kontaktom, ktoré majú podobne ako vy, aktívnu aplikáciu Duo. Nová aktualizácia prináša možnosť telefonovať aj kontaktom mimo aplikácie a to prostredníctvom funkcie “Ukážka aplikácie.” To umožní používateľom vyskúšať si prostredie aplikácie a rozhodnúť sa, či si ju následne chcú nainštalovať alebo nie.

V rámci novej funkcie však prichádza niekoľko obmedzení. Funkcia nebude dostupná pre platformu iOS z dôvodu chýbajúcej podpory funkcie “Ukážka aplikácie.” Používatelia Android platformy musia najskôr v nastaveniach schváliť prijatie hovorov či správ z ešte nenainštalovaných aplikácií. Aby toho nebolo málo, telefónne číslo, na ktoré chcete volať mimo aplikácie, musí byť prepojené s účtom Google, aby vás aplikácia Duo dokázala spoľahlivo spojiť.

Náš tip
Nová aktualizácia Google Duo prináša audio volania
Náš tip
Google Duo nahradí Hangouts medzi povinnými aplikáciami v Androide

Po uskutočnení hovoru budú mať používatelia na výber, či si po ukážke chcú aplikáciu nainštalovať alebo nie. Takisto bude možnosť zablokovať osobu, ktorá vám práve zavolala, aby vás už viac takýmto spôsobom nemohla kontaktovať. Používate aplikáciu Duo? Páčia sa vám nové funkcie? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: androidcommunity

15.1.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+