MojAndroid

Spoločnosť Google sa tento rok rozhodla k zásadným krokom pri viacerých svojich službách a ich mobilných aplikáciách. Ako prvé ukončila pre bežných používateľov svoju neúspešnú sociálnu sieť Google+, ktorá mala konkurovať službe Facebook. Následne sa objavili informácie, že v následujúcich rokoch by mala byť ukončená služba Hangouts a už v marci budúceho roku Google Allo. Pre správy si chce spoločnosť nechať aplikáciu Messages a pre video konverzácie aplikáciu Google Duo. Tá tento týždeň dostáva aktualizáciu s podstatnou funkciou.

Po novom budete môcť nahrať krátku videosprávu a následne ju odoslať jednému z vašich kontaktov. To všetko v pár jednoduchých krokoch. Funkcia pripomína konkurenčný Snapchat. Práve on spolu s aplikáciou Facetime od spoločnosti Apple bol hlavným dôvodom vytvorenia Google Duo. To oproti ním ale prináša úplne minimalistické prostredie, jednoduchú registráciu cez telefónne číslo, rýchlu odozvu aj pri prepínaní z Wi-fi siete na mobilnú, šifrovanie alebo funkciu Klop klop, kedy vidíte obraz volajúceho ešte pred zdvihnutím hovoru.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
11.12.2018
Zdroj: AndroidAuthority

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+