MojAndroid

Amit Fulay, vedúci oddelenia, ktoré má pod taktovkou aplikácie Duo či Allo vydal na svojom Twitter účte vyhlásenie, že práve aplikácia pre videohovory Google Duo dosiahla významný míľnik za obdobie svojej existencie. Aplikácia bola uvedená na minuloročnej konferencii Google I/O a následne oficiálne vydaná v auguste 2016. V prvom týždni dosiahla už 5 miliónov stiahnutí.

Počet aktívnych používateľov nepoznáme

Aplikácia dokázala v máji tohto roka pokoriť hranicu 50 miliónov stiahnutí. Teraz prichádza míľnik v podobe viac ako 100 miliónov stiahnutí a to znamená, že za posledné približne dva mesiace musela aplikácia Google Duo získať úctyhodných 50 miliónov stiahnutí. Spoločnosť Google však nezverejnila údaj o počte používateľov, ktorí aplikáciu pravidelne používajú. Aj v prípade, že je aplikácia po čase odinštalovaná zo zariadenia, stále sa počíta k údajom o celkovom sťahovaní.

Náš tip
Google prináša AMP odkazy aj v rámci funkcionality Google Feed

Po uvedení aplikácie bolo možné využívať ako hlavnú funkciu práve komunikovať prostredníctvom videohovorov. Marcová aktualizácia priniesla funkciu vykonávania zvukových hovorov v snahe zvýšiť konkurencieschopnosť aplikácie. S rovnakým cieľom sa začala aplikácia objavovať v balíčku predinštalovaných Google Suite aplikácií, kde nahrádza aplikáciu Hangouts.

Náš tip
Google Keep prináša funkciu “krok späť” a “krok ďalej” pre Android

Tieto inštalácie sa takisto počítajú do balíčka prevzatí aplikácie. Je teda možné, že pomerne veľká skupina používateľov si aplikáciu nenašla v Obchode Play s cieľom používania, ale jednoducho si aktivovala svoje nové zariadenie. Používate aplikáciu Google Duo? Ste spokojní s funkcionalitou tejto aplikácie? Vaše postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: androidauthority

18.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+