MojAndroid

Google si pre majiteľov PC a Macov pripravil novinky, ktoré sa týkajú jeho cloudového úložiska Drive. To by po novom malo slúžiť pre komplexnejšie zálohy, a to v rámci novej aplikácie Backup and Sync. Tá by mala byť dostupná od konca tohto mesiaca.

Nová aplikácia má nahradiť súčasného klienta, ktorý je určený pre upload súborov do cloudu Google disku. Okrem neho však bude integrovaná aj do uploadera služby Google fotky na desktopoch. Keď bude Backup and Sync dostupný, budú môcť používatelia presne nastaviť, ktoré adresáre sa budú kontinuálne zálohovať do cloudu ich vlastného Google konta.

Google tvrdí, že novinka je určená predovšetkým pre bežných používateľov. Tí firemní, ktorí využívajú Google aplikácie, budú zatiaľ musieť vydržať s klasickým uploaderom, ktorý je dostupný aj dnes. Internetový gigant však aj tu plánuje spustiť podobnú službu. Tá by mala byť dostupná ešte v priebehu tohto roka.

Zdroj: androidauthority

15.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+