MojAndroid

Cloudové úložisko Google Drive poteší svojich užívateľov v týchto dňoch novou funkciou. Tá im umožní vyhľadávať súbory v úložisku s tým, že priamo pri vyhľadávaní môžete zvoliť, o aký typ súboru sa jedná.

drive-search-gif

Ak máte vo svojom úložisku veľké množstvo dokumentov a mnohé z nich majú rovnaké, alebo podobné označenie, vy budete už pri vyhľadávaní schopní zadať typ súboru, ktorý si chcete nechať zobraziť. Tým výrazne zúžite počet výsledkov a uľahčíte si prácu pri hľadaní konkrétneho súboru. Okrem toho je tu aj možnosť použitia pokročilých nástrojov na vyhľadávanie, kde viete použiť ešte väčšie množstvo filtrov a lepšie tak určiť napríklad obdobie, z ktorého daný súbor pochádza.

drive-search-1 drive-search-2

Novinka je postupne uvoľňovaná vo webovej verzii, ale aj v mobilnej aplikácii pre zariadenia so systémom Android. Aj napriek tomu, že budete mať najnovšiu verziu aplikácie, nie je isté, že funkcia vám bude už teraz sprístupnená. Postupom času už ale čoraz viac užívateľov hlási, že môžu funkciu používať, no na 100 % sa presvedčíte, až keď si nainštalujete najnovšiu verziu aplikácie. Tú nájdete v odkaze pod článkom vo forme APK súboru, no ak už máte nainštalovanú verziu 2.3.474, tento súbor si ani sťahovať nemusíte a nová funkcia by vám mala byť sprístupnená už čoskoro.

Google Drive 2.3.474.22.30 – odkaz na stiahnutie APK súboru

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Android Police

10.12.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+