MojAndroid

Google sa dnes rozhodol “brejkovať”. Na svojej známej domovskej obrazovke vyhľadávača zvykne často umiestniť zaujímavú grafiku v súvislosti so sviatkom či výročím, ktoré si v daný deň pripomíname. Dnes je to presne 44 rokov odvtedy, čo sa zmenili dejiny hudby a Google Doodle hovorí:

“Dnes slávime jednu z najvýznamnejších inovácií hip-hopu: break. 11.augusta 1973 usporiadal DJ Kool Herc party v Bronxe, ktorá zmenila podobu hudby. Použítím dvoch gramofónov predĺžili dídžeji inštrumentálnu medzihru. Ľudia tak mohli dlhšie tantocať v štýle, ktorý sa stal známym ako break-dance. Potom prišiel Master of Ceremonies, skrátene MC, ktorý začal do rytmu rapovať, aby tak poriadne rozprúdil zábavu. Roky po prvej zábave DJ Kool Herca zaujala hiphopová kultúra dôležité miesto vo svete hudby, tanca, umenia, módy a ďalších oblastiach. Pri príležitosti tohto historického výročia vás pozývame, aby ste sa nachvíľu stali didžejom s foma gramofónmi a debnou plnou vychytených platní. Poďme všetci, poďme sa zabaviť.”

V skratke ide o to, že pred 44 rokmi sa len 18-ročný jamajský prisťahovalec v Bronxe DJ Kool Herc rozhodol počas svojho vystúpenia spraviť istú zmenu. Namiesto toho, aby nechal prehrať celú skladbu, prehral iba ich inštrumentálne časti a celkovo experimentoval s prehrávaním platní. Počas “breakov” jeho kamoš Coke La Rock burcoval dav cez mikrofón – a ľudia skutočne šaleli.

Google Doodle dnes ponúka možnosť zaskrečovať si a pomixovať niekoľko známych hitov. Spravíte tak jednoduchým ovládaním dvoch vinylov na úvodnej stránke Google. Ak si myslíte, že vám to ide, môžete svoje schopnosti otestovať aj v niekoľkých úrovniah obtiažnosti mixovania, ktoré si Google prichystal. (My sme v redakcii prišli na to, že DJi z nás zrovna nebudú… :)

Zdroj: Google

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+