MojAndroid

Aplikácia pre Android s názvom Google Dokumenty (Google Docs), ktorú mnohí z nás denne používajú, dostala update. Ten bol založený na tom, že všetko sa dnes točí okolo ukladania dát na internete (cloud servery). Uploadovať fotografiu bez konverzie, previesť ju do Google Docs formátu či odoslať do schránky na webe. To všetko je k dispozícii všade, kde sú aj vaše Google Docs vo vašom Androide.

Či už pomocou widgetu alebo samotnej aplikácie, odoslanie fotografie do Google Docs schránky je odteraz malinou. Stačí, aby ste si po odfotení snímky vybrali z 3 možností. Buď fotku uploadujete bez konverzie, zmeníte jej formát na Google Docs alebo ju odošlete do schránky. Jednoduché a užitočné. Keď fotografiu odošlete do schránky, nečakajte, že ju nájdete niekde na svojom desktope či Google účte. Fotografiu môžete použiť len v Google dokumente a to tak, že ju vložíte priamo do jedného z dokumentov (viď obrázok nižšie).

Okrem týchto zmien prešla aplikácia aj inými. Medzi ne patrí napríklad pridanie podpory 46 nových jazykov, medzi ktorými nájdeme aj češtinu, ktorú mne nastavilo automaticky. Okrem jazykov pribudla aj možnosť prezerať si dokumenty v akomkoľvek kompatibilnom programe na prehliadavanie dokumentov. Otváranie a odosielanie dokumentov je od tejto chvíle rýchlejšie a Google dokumenty môžete odteraz poslať ako prílohu k e-mailu aj pomocou aplikácií vo vašom Androide. Okrem týchto vylepšení nájdete v aplikácií aj niekoľko nových možností nastavenia.

Zdroj: Google Docs blog

28.8.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+