MojAndroid

Spoločnosť Google sa usilovne snaží zjednotiť vzhľad aplikácií na platforme Android tak, ako je to v prípade jej najväčších konkurentov. Kompaktný a zjednotený dizajn aplikácií výrazne prispieva k dobrému užívateľskému zážitku Aj preto teraz Google zverejnil v službe Udacity kurz, ktorý zadarmo naučí programátorov Android aplikácií základy toho, ako by malo vyzerať prostredie a dizajn týchto aplikácií, aby boli v súlade s dizajnovým jazykom od Google.

Kurz pozostáva z piatich lekcií, ktoré postupne vývojárom predstavia jednotlivé zásady vytvárania prostredia aplikácie. Aj takto sa Google snaží priniesť vývojárom dostatok informácií, ktoré majú využiť pri programovaní svojich aplikácií. Samozrejme, kurz je vhodný pre pokročilých vývojárov, pre ktorých nie je programovanie pre Android ničím novým a chcú iba vylepšiť dizajn prostredia svojej aplikácie. Ak aj vy máte záujem vylepšiť svoje vlastné aplikácie, kurz môžete zadarmo absolvovať na stránkach Udacity, alebo aj prostredníctvom oficiálnej aplikácie.

Verzia: 3.9.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.9.1
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Google Developers via XDA

7.9.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+