MojAndroid

Snahy Googlu o zvýšenie bezpečnosti Androidu trvajú už niekoľko rokov. Len od začiatku roka sa Google snaží vylepšiť povesť svojho systému v boji s konkurenciou, k čomu mu dopomohlo aplikovanie kontroly nad inštalovanými aplikáciami, ale aj odkúpenie startupu Divide, ktoré prebehlo len v posledných hodinách. Divide totižto prináša biznis riešenie podobné Samsungu Knox a ponúka tak vyššiu bezpečnosť a osobitné prostredie pre prácu a citlivú komunikáciu s firemnými kontaktmi. Navyše, systém Divide ponúka aj niekoľko ďalších výhod, medzi ktoré môžeme zaradiť prepracované notifikácie či prítomnosť niekoľkých vlastných aplikácií s vyšším stupňom zabezpečenia. Ako celý systém vyzerá, vám priblíži nižšie priložené video.

A čo Google sleduje odkúpením tejto spoločnosti? Rozhodne chce vylepšiť bezpečnosť Androidu ako takého a s veľkou pravdepodobnosťou aplikuje niektoré vlastnosti z tohto systému aj do ďalšej verzie Androidu. Je však možné, že Divide ponúkne iba ako stiahnuteľnú aplikáciu, prípadne ako súčasť jeho nového projektu Android Silver. Určite však tento systém nebude do svojich zariadení aplikovať spoločnosť Samsung, ktorá ponúka vlastné riešenie. Ako sa k tejto myšlienke staviate vy? Priali by ste si systém Divide ako voliteľnú aplikáciu alebo pevnú súčasť ďalšej verzie Androidu?

Zdroj: AndroidAuthority

20.5.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+