MojAndroid
Redakcia 12.4.2018

Technologickí nadšenci v Bratislave spojili svoje sily a vytvorili Google Developers Group (GDG) Bratislava, ktorej cieľom je rozširovať znalosti a zručnosti mladých vývojárov v slovenských mestách. Podobné neformálne skupiny nadšencov Google technológií úspešne fungujú po celom svete a organizujú pre vývojárov rôzne technické aktivity, diskusie či hackathony.

Prvé z plánovanej série podujatí sa uskutoční v priestoroch spoločnosti Sygic už v utorok, 24. apríla 2018. Účastníci sa môžu tešiť na skúsenosti Android vývojárov zo Sygicu s využívaním programovacieho jazyka Kotlin a MVVM architektúry implementovanej s využitím Google knižníc Android architecture components a data binding. Meetup je určený pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o Android, keďže je však kapacita obmedzená na 100 miest, je potrebné si rezervovať miesto vopred.

Vznik bratislavskej komunity GDG  podporujú SygicPixel Federationsli.do ktorí majú dlhoročné skúsenosti z digitálneho biznisu. Po aprílovom meetupe budú ďalšie aktivity postupne zamerané na témy okolo Android vývoja a Google technológií ako Angular, Kotlin, TensorFlow či Google Cloud.

Mediálny partner: MojAndroid.sk

12.4.2018

+