MojAndroid

Google skúša so svojou sociálnou sieťou Google+ novú stratégiu. Oddelil ju na časť s názvom Photos, ktorá sa bude venovať čisto aktivitám spojených s fotografiami – a na ostatné záležitosti s názvom Streams. Do čela produktov Google Photos a Streams sa postavil Bradley Horowitz, dlhoročný produktový viceprezident Google. Nahradil tak Davida Besbrisa z vedenia Google+. Horowitz potvrdil celú vec na svojom profile na Google+:

„Chcem len potvrdiť, že dohady sú pravdivé – som nadšený z vedenia produktov Google Photos a Streams! Je pre mňa dôležité, aby boli tieto zmeny správne pochopené. Ide o pozitívne vylepšenia v zmysle produktu i spôsobu dosahu na používateľa.“

Ešte uvidíme, čo presne toto rozdelenie bude znamenať. Google+ má tak teraz tri veľké oblasti – Photos, Streams a komunikáciu v podobe Hangouts. V decembri senior viceprezident Google Sundar Pichai povedal v rozhovore pre Forbes:

„Uvidíte nás viac sa zameriavať na komunikáciu, fotografie a Google+ Stream ako na tri dôležité oblasti – a nie ako na celok.“

Musíme si však počkať na viac podrobností o tom, aké má Google plány s Hangouts. Ide totiž o veľmi komplexnú službu od Google, kde okrem posielania správ dokážete i telefonovať či vykonávať videokonferenčné hovory.

 Zdroj: theverge.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+