MojAndroid

Dnes v noci sa stalo niečo, čo mení históriu moderného internetu. Po uzavretí trhov Google prestal byť Googlom, ako sme ho poznali, a stal sa oficiálne dcérskou spoločnosťou Alphabetu. Ide o krok, ktorý urobí z Larryho Pagea a Sergeja Brina majiteľov obrovskej skupiny podnikov s rôznym zameraním a z Googlu “obyčajnú” spoločnosť, ktorá bude mať svojho riaditeľa, akcionárov a podobne. Dnes v noci sa tak naplnilo to, čo zakladatelia Googlu avizovali pri predstavení Alphabetu 11. augusta tohto roku.

google-alphabet-titulka

Náš tip
TÉMA | Čo znamená vznik Alphabet pre Google a celý svet

Zmena sa prejaví aj na akciách spoločnosti. Zatiaľ čo akcie typu A a C nebudú ovplyvnené, akcie typu B prejdu menšími zmenami. Ich držiteľmi sú ale iba vysoko postavení riaditelia v čele Googlu, ktorí sa na presných zmenách dohodli určite dopredu. Reštrukturalizácia spoločností, ktoré doteraz Google vlastnil, umožní prehľadnejšie kupovanie/predávanie akcií a takisto jednoduchší nákup (akvizície) iných spoločností Alphabetom. Po stránke rozvoja budú mať jednotlivé spoločnosti patriace pod Alphabet jednoduchšiu cestu k inováciám a nebudú tak viazané jedna na druhú. Uvidíme, ako sa to prejaví na ziskoch jednotlivých firiem po najbližšom kvartáli, no túto zmenu rozhodne hodnotíme ako správny krok.

Zdroj: AndroidAuthority

3.10.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+