MojAndroid

Aplikácia Datally pomáha používateľom po celom svete lepšie kontrolovať a šetriť svoje mobilné dáta. Priemerný používateľ aplikácie ušetrí až 21 percent svojich dát. Pomocou nasledujúcich 4 módov v aplikácii možno dáta ušetriť ešte viac.

Náš tip
Datally – aplikácia od Google, ktorá vám pomôže šetriť dáta

Nastavenie denného limitu či obmedzenie nechcene míňaných dát

Požičiavajú si stále vaši kamaráti či rodinní príslušníci váš smartfón a minú vám viac dát, ako ste očakávali? Síce máme svojich kamarátov radi, ale míňať dáta by nám nemuseli. Pomocou Guest Mode povoľuje používateľovi nastaviť množstvo dát, ktoré v najbližších chvíľach môže minúť iná osoba – ktorej ide práve požičať svoj smartfón.

Je veľmi jednoduché rýchlo minúť svoj mesačný dátový balíček, niekedy ani poriadne nevieme, ako. Pomocou funkcie Daily Limit je možné sa rozhodnúť, aký objem dát využijeme v daný deň a nastaviť si ho. Aplikácia pri dosiahnutí maximálneho nastaveného limitu používanie mobilných dát jednoducho zablokuje (ak si vyberiete takúto možnosť) alebo vás upozorní a môžete v míňaní pokračovať ďalej.

Dáta nám míňajú aj aplikácie na pozadí

Až 20 percent mobilných dát je využívaných aplikáciami v pozadí, ktoré momentálne používateľ nepoužíva. Funkcia Unused Apps zobrazí všetky nepoužívané aplikácie, ktoré však “kradnú” dáta. Jediným dotykom ich možno odinštalovať a uchovať si svoje vzácne dáta.

Funkcia Wi-Fi Map zobrazuje najbližšie dostupné Wi-Fi siete, ktoré možno bez strachu použiť a nemíňať pritom svoje dáta. Po použití možno danú sieť ohodnotiť pre ďalších používateľov.

Verzia: 1.2
Aktuálna cena: Zdarma

22.6.2018
Zdroj: Google Blog

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+