MojAndroid

Programátori Googlu sa na konferencii HTML5DevConf prezentovali zaujímavou myšlienkou. Do pamäte zariadenia chcú ukladať offline obsah z prehliadačov, ktorý by potom zobrazili namiesto známej chyby 404 priamo vo vašom mobilnom zariadení. Táto zmena má tiež urýchliť načítavanie objemnejších stránok, z ktorých sa vo vašom zariadení uložia napríklad banery alebo veľké obrázky. Výhodou tak bude rýchlejšia odozva na pokyny používateľa a zobrazenie obsahu aj v režime offline. Samozrejme, funkcia s pracovným názvom Service Workers má aj niekoľko negatív.

Nimi sú napríklad väčšia záťaž pre internú pamäť zariadenia, kde budú uložené objemné dáta, ale aj vyššia záťaž pre procesor, ktorý tieto dáta bude ukladať popri vašom surfovaní na webe. Najmä majitelia starších zariadení tak môžu kvôli tejto funkcii trpieť. Nemusíte sa však báť. Celý tento systém je ešte len v štádiu vývoja a Google ho nasadí do prehliadača Chrome pre Android až na prelome rokov 2014 a 2015, pričom veríme, že táto funkcia bude voliteľná. Myšlienka offline obsahu z prehliadačov v mobile sa ale zapáčila aj Mozzile, ktorá ju chce rovnako implementovať do prehliadača Firefox.

Zdroj: Engadget, AndroidAuhtority

20.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+