MojAndroid

Google I/O je predovšetkým o developeroch a tým Google spravil radosť aj predstavením nového nástroja Google Cloud Test Lab. Ten predstavil za účelom skvalitnenia Android aplikácií. Tvorca najpopulárnejšieho systému pomocou neho chce sprístupniť developerom zariadenia, ktoré bežne nemajú k dispozícii. Test Lab od Googlu im tak umožní nahrať aplikáciu na servery spoločnosti, na ktorých bude spustená séria benchmarkov a testov. To všetko úplne zadarmo.

Náš tip
Všetky novinky z Google I/O 2015 na jednom mieste

Ide teda o zaujímavý nástroj pre vývojárov, ktorí svoje aplikácie majú možnosť otestovať nanajvýš na jednom alebo dvoch zariadeniach. 20 smartfónov však nie je veľa, najmä ak zoberieme do úvahy, že vo svete sa predávajú stovky modelov rôznych Android smartfónov. Navyše, Google bude pravdepodobne testovať len niektoré používateľské scenáre, a tak väčšine vývojárov neostáva nič iné, ako použiť iné metódy testovania.

Zdroj: phonearena

28.5.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+