MojAndroid

Spoločnosť Google oznámila na developerskej konferenci Google I/O, že služba Google Cloud Messaging, notifikačný systém, ktorý bol predstavený minulý rok, sa stáva súčasťou aplikácie Google Play Services. Služba sa dočkala aj niekoľkých noviniek a to trvalého pripojenia, upstream odosielania správ a synchronizácie notifikácií. Spoločnosť Google taktiež prezradil, že každú sekundu dodáva 200-tisíc správ. Denne je ich až neuveriteľných 17 miliárd. Priemerná latencia sa zvýšila na 60 ms, čo je o 30 percent viac, ako keď bola služba spustená.

Google Cloud Messaging

Funkcia trvalé pripojenie (Persistent connections) poskytuje developerom rýchly spôsob pre odosielanie veľkého množstva správ, veľkému množstvu zariadení. Ďalšia funkcia tzv. Upstream messaging umožňuje vývojárom posielať správy v opačnom smere, teda z aplikácie na vlastné servery. Poslednou a možno najzaujímavejšou novinkou pre používateľov je synchronizácia notifikácií. V praxi funguje tak, že ak používateľ vymaže notifikáciu na jednom zariadení, automaticky zmizne aj z ostatných.

15.5.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+